1. Junior Lyrical Trophy

Not Awarded

2. Senior Lyrical Trophy C – E

Katie Haffner and Emma Ashton (Harlequin Stage School)

3. Anne Gale Trophy Junior Modern Baby – C

Holly Jenkins and Yasmin Li (Harlequin Stage School)

4. Pattison Challenge Trophy Senior Modern D – E

Alicia Bryan (Harlequin Stage School)

5. Tumblina Cup – Baby Character

Evie Shaw (Freedom)

6. Moore Cup Junior Character A – C

Jade Marris (Mayhew)

7. Ainsworth Cup Senior Character D – E

Remi AskeyAppleton (Mayhew)

8. Junior Song and Dance Trophy Baby – C

Holly Jenkins and Maisy Jones (Harlequin Stage School)

9. Senior Song and Dance Trophy D – E

Amy Wood (Harlequin Stage School)

10. Diamond Jubilee Cup Junior Ballet Baby – B

Elliot Lewing (Harlequin Stage School)

11. Bernice Allen Cup Inter Ballet C – D

Alicia Bryan (Harlequin Stage School)

12. Mayne Cup Senior Ballet E

Molly McGrath (Mayhew)

13. Connelly Cup Junior National A – B

Grace Taylor (Christine Anderson)

14. Gillian Talbot Trophy Inter National C – D

Leah Jones (Patricia Newman)

15. Pye Vase Senior National E

Remi AskeyAppleton (Mayhew)

16. The Classical Challenge Trophy Junior Greek Baby – C

Jade Marris (Mayhew)

17. Rose Hill Memorial Cup Senior Greek D – E

Kaitlin Molloy (Mayhew) and Sara Stevenson (Mayhew)

18. John Moore Junior Tap Baby – C

Ellie Cousins (Patricia Newman)

19. Sue Latham Cup Senior Tap D – E

Leah Jones (Patricia Newman)

20. Senior Contemporary – Contemporary Solo D - E

Amy Wood (Harlequin Stage School)

21. Ailsa Trophy Duets/Trios Contemporary

Kitty Denton and Phoebe Spriggs (Gayna Brown)

22. Turnmill Trophy Junior Classical Duets

Mia Robinson and Chloe Munro (Harlequin Stage School)

23. The Harris Cup Inter Classical Duets

Holly Jenkins and Elliot Lewing (Harlequin Stage School)

Mia Mathewson and Jessica Bryan (Harlequin Stage School)

24. Senior Classical Duets

Annie Bush and Alicia Bryan (Harlequin Stage School),

Rebecca Metcalfe and Alicia Bryan (Harlequin Stage School),

Kitty Denton and Phoebe Spriggs (Gayna Brown)

25. Maxwell Trophy Junior Cabaret Duets

Tilly Jones and Emilia Humphries (Harlequin Stage School)

26. Marina Maud Barret Trophy Inter Cabaret Duets

Holly Jenkins and Elliot Lewing (Harlequin Stage School)

27. Goodwin Award Senior Cabaret Duets

Kitty Denton and Phoebe Spriggs (Gayna Brown)

28. Patricia Wilson Award Junior Trios

Daisy Hooley, Leah Faulkner, Felicity Gibbins (Harlequin Stage School)

29. Inter Trio Award

Imogen Chambers, Jessica Bryan, Elliot Lewing (Harlequin Stage School)

30. Senior Trio Award

Mollie McGrath, Sara Stevenson, Kaitlin Molloy (Mayhew)

31. Quartet Award

Imogen Chambers, Jessica Bryan, Daisy Gough, Emilia Humphries (Harlequin Stage School)

Rebecca Metcalfe, Charlie Jones, Alicia Bryan, Millie Want (Harlequin Stage School)

Millie Want, Emily Teague, Olivia FraserClarke, Annie Bush, (Harlequin Stage School)

32. Saunders Shield Junior Groups

Harlequin Stage School

33. Leamington Festival Shield Inter Groups

Harlequin Stage School

34. Dickinson Shield Senior Groups

Harlequin Stage School

35. Millennium Championship Shield

Harlequin Stage School

36. Teacher’s Shield

Harlequin Stage School

37. Outstanding Choreography Award

Harlequin Stage School

38. Hughes Musical Theatre Award

Kitty Denton and Phoebe Spriggs (Gayna Brown)

39. Cleaver Cup – Best Costume

Harlequin Stage School

40. Outstanding Performance Award

Jennifer Lancaster & Ike Fallon (Harlequin Stage School)

41. Sarah Goffe Theatre School Shield – Most Promising Boy

Elliot Lewing (Harlequin Stage School)

42. Patricia Cup – Most Promising Junior

Marly Rae Gaunt (Freedom)

43. Most Promising Inter Award

Lauren Brewin (Freedom)

44. Wendy Cup – Most Promising Senior

Amy Wood (Harlequin Stage School)

Additional information