Class Description              Trophy                                                  Winner
101   2 pre grade pieces    The Elsie Morris Memorial Trophy            Jessica Monthe
102   10 and under           The Sutton Cup                                      Rebecca Bazlov
103   11 and under           The Marion Cup                                      Rebecca Bazlov & Dharmaraja Muthalagappan
105   13 and under           The Minnie Freeman Memorial Cup           Rebecca Bazlov
107   15 and under           The Ethel May Trophy                             Sean Egan
109   17 and under           The Gladys Hopkins Trophy                     Tamara Enthoven
The                                  Ladies’ Auxiliary Trophy                         Tamara Enthoven
104   12 and under           The Cherry Lloyd Cup                              Trinity Monthe
106   14 and under           The Costin Memorial Challenge Cup          Harry Thompson
108   16 and under           The Sabin Memorial Cup                          Phoebe Copper
110   Beginners 11 to 16   The Beryl Price Trophy                            Kamilla Fernandez
111   Grade 1 or 2            The Henry Shawe Trophy                        Trinity Monthe
112   Grade 3 or 4            The Vienna Trophy                                  Hannah Mason
113   Grade 5 or 6            The Tailby Shield                                     Dharmaraja Muthalagappan
114   Grade 7 or 8            The Orpheus Challenge Cup                      Sebastian Foxwell
115   Set piece                 The Sir Edward German Centenary Trophy Trinity Monthe
117   Set piece                 The John Edginton Memorial Shield           Ian Roy
118   Romantic Piece         The Mary Bullock Trophy                         Ian Roy
119   Popular Styles          The Sally Anscomb Trophy                       Melisa Lesniara
120   Popular Styles          The Grace Baker Shield                            Rebecca Bazlov
123                                 The Mozart and Haydn Cup                       Anne Shingler
124   Beethoven Sonata    The Arthur Alexander Trophy                    Ian Roy
125                                 The Prelude and Fugue Cup                      Anne Shingler
126   Adult beginners        The Lilly Malpass Trophy                          Rose Schenk
122   March or Dance        The Paul Baker Trophy                             Anne Shingler
127   Adult Intermediate    The Fiona Ritchie Trophy                         Alan Burbidge
130   Virtuoso piece/study The Marina Kuznetsova Trophy                 Rita Feditsa
131   Virtuoso piece/study The Marina Kuznetsova Trophy                 Lee Ireland
132   Spanish Composer    The Gloria Stephenson Memorial Trophy  Ian Roy
133   Advanced Recital      The Theodore Dodds Memorial Cup           Ian Roy
134   10 and under/duets  The Lamar Crowson Trophy                      Anu Regmi & S.Anscomb
135   12 and under/duets  The Aston Challenge Cup (Junior)             Ameera Hashmi & Rita Feditsa
136   14 and under/duets   The Kitty Jarvis Memorial Trophy             Alexandra Vickers & A. Ball
141   Family Class             The Walter Warren Cup                           Sebastian & Jessica Foxwell
140   Accompaniment        The Susan Olden Cup                              Ameera Hashmi (piano) & Lee Ireland (flute)

Additional information